Zásady správneho využívania nábytku

Zásady používaniaPre zachovanie vzhľadu a funkčnosti Vášho nábytku je potrebné dodržiavať niektoré zásady. Prinášame Vám ich prehľad:

  • Nábytok je nutné používať v uzavretých a suchých miestnostiach, zabezpečených pred škodlivým vplyvom atmosférických podmienok, pri relatívnej vlhkosti vzduchu 40-70% a teplote 10-30°C. Je neprípustné, aby bol akýkoľvek povrch nábytku vystavovaný dlhotrvajúcemu pôsobeniu tekutín (napr. voda, čaj, alkohol), pretože to môže spôsobiť trvalé poškodenie povrchu.
  • Nábytok sa nesmie nachádzať vo vzdialenosti menšej ako 1 m od fungujúcich tepelných zdrojov (ohrievače, pece, radiátory).
  • Chráňte nábytok pred mechanickým poškodením. Všetky tieto spomínané materiály sú náchylné  na poškodenie ostrými predmetmi / zipsy, spony, cvoky, pazúriky domácich zvierat a pod./ ,preto pre dlhšiu životnosť týchto materiálov sa vyvarujte kontaktov s nimi. Pri premiestňovaní nábytku venujte zvýšenú pozornosť zvlášť jeho hranám.
  • Nevystavujte nábytok priamemu slnečnému žiareniu. V prvých 3 až 4 mesiacoch je vhodné pri rôznych bytových doplnkov ( napr. vázy, misy, prestieranie, kvetináče a pod. ) častejšie meniť miesto. Váš nábytok je vyrobený z pravej drevenej dyhy, ktorá ma tendenciu meniť odtieň vplyvom oxidácie so vzduchom a vplyvom pôsobenia UV žiarenia zo slnka. Ak bude umiestnený niektorý doplnok dlhšiu dobu na jednom mieste, môže dôjsť k efektu, že dyha pod týmto predmetom bude o trochu svetlejšia ako okolitá plocha. Pri premiestňovaní predmetov sa plocha nábytku dostane po krátkom čase na jednotnú farebnú úroveň.

Vyžaduje sa aj vyrovnanie (nastavenie do vodorovnej polohy) nábytku a v prípade potreby aj nastavenie dverí zakrútením alebo odkrútením ich závesov. Vŕzganie nábytku a kývanie stoličiek je vo väčšine prípadov spôsobené nerovnosťou podlahy, kedy nie sú jednotlivé nohy postele alebo stoličky v úplnej rovine. Vtedy sa doporučuje podlepiť každú nohu postele alebo stoličky filcovou podložkou, ktorá dokáže odstrániť drobné nerovnosti. Pri posteliach sa doporučuje raz za pol roka skontrolovať spoje postelného rámu. Filcové podložky môžete zakúpiť v odborných predajniach ( napr. Baumax ).

« predchádzajúce  |   hore  |   ďalej »

Powered by CMSimple | Dizajn Gmolkovia | Prihlásenie